Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
ATO Başkanı Sinan Aygün ATİK-DEİK Başkanı Aziz Şahin ve Polonyalı Heyetini Kabul Etti

ATO Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün ATİK-DEİK' in çalışmalarını takdir ederek lobi çalışmalarında ve ekonomi işbirliklerinde yaptığı çalışmaları başarılı bulduğunu ifade etti.ANTİKAD Başkanı Sevinç Eyilik Başkan Sinan Aygün'e Antalya da bir konferans düzenleyeceklerini katılımı halinde çok memnun olacaklarını belirtti.Ostrow Ticaret Odası Başkanı Piotr Balicki 'de Polonya Ekonomi İşbirliği Odası Oluşturmak istediklerini bu konuda kendilerinden destek istediklerini ifade etti.

 

http://88.225.223.212/video/?dosya=30.10.2007/BORSA.wmv  video VTV

OSTROW Ticaret Odası Başkanı Piyotr Balicki Antalya Ticaret Borsasına ayrıca oda olarak gereken desteği vereceğini söyledi.OSTROW Ticaret Odası Başkanı Piyotr Balicki Antalya Ticaret Borsasına ayrıca oda olarak gereken desteği vereceğini söyledi. Borsa'nın ayrıca Ticaret Odası tarafından desteklenmeside Polonya'da ki Ticeret odalarının diğer meslektaşlarına nasıl samimi yaklaştığının örnek davranışıdır.
Uluslararası İşbirliği Protokolünde  Piot Balicki'nin imzası çok önemlidir.Ayrıca kendisi Bölge Ticaret odalarınında Başkanıdır.Türkiye'ye verdiği samimi pozitif Lobi desteğinden dolayı teşekkür etti.
ANTİKAD Başkanı Sevinç Eyilik'te bu çalışma için çok enerji sarfetmiştir.Ve sayesinde 18 kişilik Polonya'lı misafirlerimiz buradadır.Konseyimize yapmış olduğu katkılardan dolayı ANTİKAD Yönetim Kurulu üyelerine ve şahsına çok tesekkür ederim dedi.
ANTİKAD-Antalya İşkadınları Derneği Kurucusu ve Başkanı Sevinç Eyilik: ATİK ile başladımız Uluslararası İşbirliği programına Antalya Ticaret Borsası da katılmasından dolayı çok mutlu oldum. Başkan İlhami Bey'İN gelecek günlerde Polonya'da bu ilşkileri daha ileriye götüreceğine inanıyorum dedi.Bu ziyaret sırasında ön görüşmeleri Polonya’nın Zomki Borsası ile daha önce tamamlanmış olan kardeş Borsa anlaşması da Antalya Ticaret Borsası ile imzalandı.

Genel Bilgi olarakta ATB Başkanı İlhami Kaplan :Polonya’nın Türkiye ile ticaretinin özellikle son iki yıl içinde arttığına işaret eden ATB Başkanı; “2004 yılında Polonya’nın Türkiye’ye ihracatı 912,7 milyon Dolara ve ithalatı 1 113,9 milyon Dolara ulaşmıştır. Türkiye’nin Polonya ihracatındaki payı % 1,23, ithalatındaki payı ise % 1,26’dır. Her iki pazarın büyüklüğü düşünüldüğünde, daha pek çok iş yapma imkanı olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

ilk etapta tarımsal nüfusun azaltılması için Polonya modelinin Türkiye versiyonunun uygulanırlığının araştırıldığını bildirdiği konuşmasında; , Polonya modelinde, küçük araziler, sahiplerinin de rızası alınarak Arazi Ofisi'nde toplandığını, bunların sahiplerine, toprağının değeri ölçüsünde emekli maaşı bağlandığını, Ofiste toplanan araziler ise büyük işletmeler halinde kiraya verilerek ya da satılmak suretiyle tarıma açıldığını söyledi.

İlhami Kaplan devamında; AB ülkelerinde tarım yapılan toprakların ortalama büyüklüğü 150-160 dekar olmasına rağmen, Türkiye'de bu rakamın 60 dekar civarında olduğunu ve bu bölünmüşlüğün birim alanda yapılan tarımsal faaliyetin maliyetinin yüksek olmasına neden olduğunu sözlerine ekledi.

Daha sonra söz alan Zomki Borsa Başkanı Zenon Danilowski borsalarının Varşova’ya 7 km uzaklıkta olması nedeniyle Polonya’nın nabzını tuttuğuna dikkat çekerek başladığı konuşmasında,1992 yılında kurulan Zomki Borsasının yıllık cirosunun 300 milyon euro olduğunu dile getirdi.
Borsa olarak et mamüllerinin öncelikli ürün olarak ilk sırada yer aldığını anlatan Danilowski en çok tarımsal ticareti Türkiye ile yaptıklarını söyledi.

Kışın özellikle greyfurt,mandalina ve portakal ihtiyaçları olduğuna vurgu yapan Zomki Borsası Başkanı,artık mallarımızı Antalya Ticaret Borsasının yardımı ile aracısız direkt olarak alacağız dedi.

Yapılan konuşmaların ardından iki borsa arasında kardeş borsa anlaşması imzalandı.Antalya Ticaret Borsası yönetimi konuk heyete plaket ve çeşitli hediyeler sundu. 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia