Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
AGC-Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Polonya'nın Mosavian Gazeteciler Cemiyeti Kardeşlik İşbirliği Protokolü İmzaladı

ATİK-Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi koordinasyonunda, Türkiye ve Polonya arasında belediyeler, ekonomik form, fuar merkezleri ile gazeteciler cemiyeti işbirliği protokolü imzalandı.İşbirliği protokol töreni, Türkiye ve Polonya ulusal marşlarının söylenmesi ile başladı. Polonya heyetinin, Antalya'ya gelmesini sağlayan Avrupa Türk İş Adamları İşbirliği Konseyi (ATİK) Başkanı Aziz Şahin, yaptığı konuşmada, "Avrupa'nın neresinde olursa olsun her zaman söylediğim bir söz vardı: AB'nin yolu sadece Diyarbakır'dan değil, Isparta'dan da, İstanbul'dan da, Edirne' den de geçer, Bucak'tan da geçer." ifadesini kullandı. YEMEK VİDEO İZLE:

VİDEO:  Protokol Video      http://88.225.223.212/video/?dosya=18.04.2008/PROTOKOL.wmv

 Plock Belediyesi ile kardeş şehir olan Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, 9 belediye başkanının, meclis üyelerinin ve iş adamlarının yer aldığı 45 kişiden oluşan Polonya heyetine, Falez Otel'de yemek verdi. Yemekte, iki ülke arasında ekonomik ve sosyal alanda işbirliği yapılmasıyla ilgili protokol imzalandı.http://88.225.223.212/video/?dosya=14.04.2008/CEMIYET.wmv

     Polonya ile Türkiye arasında tarihsel bir dostluğun olduğunun altını çizen Başkan Öner, "Aramızda bulunan Polonyalı heyetin yüzde 70'i, ilk defa Türkiye'ye geldiler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti, mutluluğu dile getirdiler. Polonya ile başlattığımız işbirliği çalışması da meyvesini vermeye başladı. Yalvaç Belediyesi ile kardeş şehir olan Sulejowek Belediye Başkanı Waldemer Chachulskı, 'Atatürk Evi' yapma kararı aldı. Önümüzdeki aylarda belediye başkanlarımızın katılımı ile Polonya'daki Atatürk Evi'nin açılışını gerçekleştireceğiz. Polonya bize uzak bir ülke değil. Polonyalı iki futbolcu, Antalyaspor'un başarısı için mücadele ediyor."  

 

            Kardeş şehir protokolün oluşmasında büyük emeği geçen ATİK Başkanı Aziz Şahin'e de teşekkür eden Öner, şunları söyledi: "Globalleşen dünyamızda, terörizm, etnik milliyetçilik, ırkçılık, yabancı düşmanlığı, hoşgörüsüzlük gibi olumsuzlukları da yaşıyoruz. Küreselleşme çağımızda ihtiyaç duyulan barış özlemini, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk tarafından "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesiyle en güzel şekilde ifade edilmiştir."Konuşmaların ardından eş başkan olarak Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ile yine eş başkan seçilen Wolomin Belediye Başkanı Jeray Wikolski arasında Polonya Türkiye Belediyeler Birliği Protokolü imzalandı. 

 

                Protokole Türkiye'den 7, Polonya'dan 9 belediye başkanı imza attı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, imza törenine şahitlik etti.  Başkan Öner, bu işbirliğinin, Türkiye'nin tanıtımına ve lobi çalışmalarına katkı sağlayacağına inandığını ifade etti. Polonyalı belediyeler ile yaptıkları işbirliğinin Antalya'nın turizm sektörüne katkı sağlayacağını kaydeden Erdal Öner, "Ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek için çalışacağız." dedi.

 

              Daha sonra Polonya-Türkiye Ekonomik Form Protokolü, Antalya EXPO ile Varşova EXPO Fuar Merkezleri İşbirliği Protokolü ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Varşova Gazeteciler Cemiyeti İşbirliği Protokolü imza törene gerçekleştirildi. İşbirliği protokollerinde ATİK Başkanı Aziz Şahin, koordinatör olarak yer aldı.  Başkan Öner, Polonyalı 9 belediye başkanına, ziyaretin anısına altın işlemeli çini vazo hediye etti.İşbirliği protokol töreni, anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi. 

 

          Yemeğe Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Abdullah Kaptan, Antalya Vali Yardımcısı Sedat Oktar, Hasyurt Belediye Başkanı Mahmut Esen, Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut, Korkuteli Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, Antalya Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Yeni, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Kaplan,  Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Sevinç Eyilik, Antalya Fuarcılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, Polonyalı belediye başkanları, meclis üyeleri, iş adamlar ve Kepez Belediye Başkan Yardımcıları Soner Erkaya ve Mesut Kocagöz  katıldı.


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia