Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Evrenseki Halinow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.

Antalya'nın Manavgat İlçesine Bağlı Evrenseki Belediyesi, Polonya- Varşova'ya Bağlı Halinow Beldesiyle Kardeş Şehir Oldu.Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki Belediyesi, Polonya- Varşova'ya bağlı Halinow beldesiyle kardeş şehir oldu.Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) Başkanı Aziz Şahin ve Antalya İşkadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Sevinç Eyilik, Polonya'dan dokuz belediye ile yazışma yaparak Antalya'da dokuz belediyeyle kardeş şehir protokolünü gerçekleştirdi.

Bu çerçevede Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki Belediyesi, Polonya- Varşova'ya bağlı Halinow beldesiyle kardeş şehir oldu. Polonya'dan gelen Evrenseki'ye gelen 9'u belediye başkanı toplam 45 kişilik misafir heyetini belediye başkanı Recep Barut Evrenseki'nin Seki Mahallesi'nde bölgeye hakim tepede beldenin ve kıyı şeridinin eşsiz manzarasıyla karşıladı.

Karşılamada MATSO Başkanı Dr. Şükrü Vural, TUDER Başkanı Cengiz Haydar Barut ve bölgede bulunan turistik işletmelerin sahipleri hazır bulundu. Türklerin çok sıcak kanlı olduğunu ve karşılamadan çok etkilendiğini belirten Polonya- Varşova'ya bağlı Halinow belde belediye başkanı bayan Jolanta Damasiewicz "Böyle sıcak bir karşılamayı ilk defa sizlerden gördük. Bu ilgi bizi çok mutlu etti teşekkür ediyoruz" dedi. Evrenseki'de sona eren karşılama töreninden sonra konuk heyetle beraber kardeşlik protokolünün imzalanacağı belde sınırları içerisinde yeni açılarak hizmete giren Red Dragon Otele geçildi. Otelin konferans salonunda gerçekleşen kardeş şehir protokolünün imza programında Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut yaptığı konuşmada, "Bir insanın mutluluğu dostlarının sayısı ile eş değerdir. Yani bir insanın ne kadar dostu varsa o kadar mutlu olur. Bu gün mutluluğumuzun arttığı bir gündür. Ben kısaca Evrenseki den bahsetmek istiyorum. Evrenseki dokuz yıl önce iki köyün birleşmesiyle kurulmuş genç bir belediyedir. Ekonomisi turizm ve tarım üzerine oturmuştur. Bu kısa sürede on bin yataklı bir turizm beldesi olmayı başarmıştır. Türk Polonya dostluğunun temeli, her iki ülkenin tarihin derinliklerinde yatar. Her iki milletin müşterek olağanüstü özellikleri vardır. Ulusal bağımsızlık arzusu hem Polonyalıların, hem Türklerin ortak özelliğidir" dedi.

5 BİN YILLIK TARİHİMİZDE SOYKIRIM YOKTUR Polonya meclisine getirilecek Ermeni yasa tasarısı ile ilgili açıklamalarda da bulunan Başkan Barut, "Bizim beş bin yıllık tarihimizde bizi utandıracak hiçbir hadise yoktur. Tarihimizde kesinlikle genosit (soykırım) yoktur. Birinci Dünya Savaşı yıllarında Osmanlı İmparatorluğu sınırları içindeki, yabancı gizli servislerin desteği ile Ermeni Taşnak Partisi mensuplarının başlatmış olduğu olaylar vardır. Ermeni çetelerinin başlatmış olduğu bu olaylar daha sonra Türk-Ermeni çatışmasına dönüşmüştür. Bu olayları ancak (mükatele) yani karşılıklı öldürme olarak adlandırabiliriz. Bu konuda sayın Başbakanımızda bütün dünyaya söylediği gibi, bu konudaki arşivleri bütün dünyaya açacak kadar şeffafız, kendimize ve tarihimize güveniyoruz" diye konuştu.

POLONYA VE TÜRK HALKI ARASINDA BİR KÖPRÜ OLUŞTURDUK Halinow Belde Belediye Başkanı Jolanta Damasiewicz'da "Biz buraya konuk olarak geldik bizi çok güzel karşıladı bu sıcak karşılamasından dolayı kendisine ve Evrenseki halkına teşekkür ediyorum. Burada yaptığımız kardeşlik protokolü ile ömür boyu hiç bitmeyecek bir dostluğun temelini atmış bulunuyoruz. İleride beraber çok güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Bu gün bu toplantıyla Polonya ve Türk halkı arasında bir köprü oluşturduk ve bu daha da kuvvetlenerek büyük dostluklara dönüşeceğine inanıyorum" dedi. Kardeşlik protokolünde en son konuşmayı Antalya İşkadınları Derneği (ANTİKAD) Başkanı Sevinç Eyilik'te günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı ardından Türkçe, Polonya'ca ve İngilizce dillerinde yazılan Protokolü taraflar karşılıklı imzalayarak iki belde belediyesinin kardeşlik protokolü imza altına alındı. Yapılan programın sonunda Polonya'dan gelen bütün konuklara Evrenseki belediyesi tarafından hediye paketi verildi.


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Antalya Kemer ATİK Koordinatörlüğünde Polonya’nın Plesew şehri imzalanan protokol ile kardeş şehir oldu
Avrupa Parlemontosu Milletvekili Sahitliginde ATİK Koordinatörlügünde Sandıklı Polonya Bukowno ile isbirligi Kardeslik Protokolü imzaladi
ATİK Başkanı Aziz ŞAHİN Koordinatörlüğünde Kepez Belediyesi Avrupa'ya Açılıyor!
Avrupa Türk İşadamları ATİK Koordinatorlugunde Polonya´nın Czerniejewo Belediyesi ile Samsun Havza Belediyesi Kardeş şehir Protokolu imzaladilar
Döşemealtı Antalya Ksiaz Wlkp Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Kadriye Antalya Brodnıca Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Demre Antalya Dolsk Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Pursaklar Ankara Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kepez Plock Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Çolaklı Rozjrazew Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
İstanbul Beylikdüzü Polonya Kalisz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü
İstanbul Küçükçekmece Polonya Ostrow Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Ankara Akyurt Polonya Piaseczno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Kızılot Sulmierzyce Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Hasyut Karczew Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Yalvaç Sulojowek Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Gelendost Marki Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kazan Tluszcz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Battalgazi Kepno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Doğanşehir Odalanow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Mavikent Zıelonka Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kumluca Zabkı Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Elmalı Kobylka Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Korkuteli Jarocin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Göynük Kozmin Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Yeşilyurt Wolomin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Isparta Genk Belediyeleri ATİK Uluslararasıİşbirliği Protokolü.


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia