Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.

Avrupa Türk İşadamları ve İşbirliği Konseyi (ATİK)Baskani Aziz Sahin Koordinatorlugunde ATİK-PTEF Polonya Turkiye Uluslararasi Ekonomi Forumu,ATİK-PTMU Polonya Turkiye Belediyeler Birligi Forumu Polonya'nin Krotosyn Sehrinde yapildi.Forumda Ekim aylarinda Amerika'da Wasington'da Polonya Amerikan Turk Ekonomi Forumu yapilma karari alindi.

ATiK Baskanı Aziz Sahin niçin Polonya"da yatırım yapılmalı diyerek konusmasini soyle ifade etti? Cünkü;

Polonya olağanüstü ticaret ve yatırım imkanları sunmaktadır. Avrupa Birliği ve NATO’nun en büyük üyelerinden biri olan Polonya uluslararası ticarette güvenilir bir partnerdir. Dosthane ticaret çevresi başarı için uygun şartları oluşturmaktadır. Mobil sermayenin yüksek oranda iç piyasaya akışı yabancı yatırımcılara ülkenin cazibesi için makul bir kanıttır. 2007 yılında direkt yabancı yatırım girdisi 14 milyar Avro olarak kaydedilmiş ve 2008 yılında 15 milyar Avro, 2009 yılında ise 21 milyar Avro’ya   ulaşması planlanmaktadır.

Polonya’daki başlıca yatırımcılar: Citigroup, Fiat, France Telekom, KBC Bank, LG, Metro Group, Unicredito Italiano, The European Bank for Reconstruction and Development. Ülke, stratejik coğrafi konumu itibariyle, AB’nin özellikle Rusya ve Ukrayna gibi Türk firmalarının da aktif olduğu daha doğudaki marketlerle olan ticaretinde geçiş noktası olarak önemli bir rol oynamaktadır.Yatırımda yüksek verimlilik, nispeten düşük iş ve yaşam maliyetleri Polonya pazarının büyüklüğü İnsan kaynakları – kalifiye iş gücünün mevcut olması

Yatırım Potansiyeli GSMH’deki büyüme batı Avrupa’dakinin iki katından fazladır Avrupa’da planlanan yatırımlarda ikinci sırada (Ernst & Young) Yatırımcıların güvenirliği açısından Avrupa’da ikinci sırada (AT Kearney) Zirvedeki ilk on global yatırım merkezi içinde yedinci sırada Mükemmel üretim verimliliği

 İnsan Kaynakları 20 milyon genç, eğitimli ve yabancı dil bilen insan, 24 milyon çalışabilir yaşta insan ( nüfusun  %61’i) 2 milyon civarında üniversite ve yüksek okul eğitimi görmüş insan Yüksek okul ve üniversite seviyesinde eğitim veren 450 merkez 

Stratejik Konum Avrupa kıtasının kalbinde 1000 km’lik yarıçapta 250 milyon tüketiciye ulaşma imkanı Trans-Avrupa Karayolu koridorunun bir kısmı

 Geniş ve Büyüyen İç Piyasa 38 milyon tüketici ve perakende piyasasında yıllık % 14’lük büyüme

Yatırım Teşvikleri Kalkınma, altyapı ve insan kaynakları için kullanılacak 90 milyar Avro’luk AB ve milli bütçeden edinilmiş kaynak Teşvikleri teklif eden 20,000 ha’lık mali yatırımlarla 14 Özel Ekonomik Bölge (Serbest Bölge) Sanayi ve Teknoloji Parkları 

Ulaşım altyapı kalkınması Polonya ve Ukrayna’nın evsahipliğinde milli takımlar için düzenlenecek 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası çerçevesinde ulaşım altyapısının iyileştirilmesi için 30 milyar Avro’luk yatırım.

ATiK Baskani Aziz Sahin yukarida belirtilen acilimlarda Turk Girisimcilerin bu firsati degerlendirmesi gerektigini belirtti.Ortak deklerosyana imza atilarak Forum zabit altina alindi dedi.

dzienturecki_jk_057a_400


dzienturecki_jk_012a_400_03

dzienturecki_jk_013a_400_01

dzienturecki_jk_015a_400_01

dzienturecki_jk_051a_400dzienturecki_jk_065a_400

dzienturecki_jk_071a_400Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia