Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
ATİK Koordinatörlüğünde Payallar'a Polonyalı kardeş

Payallar ile Miloslaw arasında (ATİK) koordinatörlüğünde kardeşlik ve işbirliği protokolü imzaladı.

PAYALLAR Belediye Başkanı Abdullah Öztürk ve Polonya'nın Miloslaw Belediye Başkanı Jaroslaw Sobczak, Avrupa Türk İşadamları ve İşbirliği Konseyi (ATİK) koordinatörlüğünde kardeşlik ve işbirliği protokolü imzaladı.
ATİK Başkanı Aziz Şahin ve 6 şahit huzurunda protokolü imzalayan Öztürk ve Sobczak, işbirliği protokolünün kağıt üzerinde kalmayacağını, sosyal, kültürel, politik ve ekonomik alanlarda işbirliği yaparak bölgelerinin gelişmelerine katkıda bulunacaklarını açıkladılar.
Başkan Öztürk ve belediye meclis üyelerinin, günün anısına plaket ve çiçek verdiği, çikolata hediye ettiği Polonyalı Belediye Başkanı Sobczak ve beraberindeki heyet, gördükleri yakın ilgiden çok memnun olduklarını ifade ettiler. Her iki belediye heyetinin tek tek tanıtıldığı protokol töreninde Öztürk ve Sobczak, bölgeleriyle ilgili sunum yaptılar. Jaroslaw Sobczak, "Tarihimizde Türklerle hiç savaşmadık. Bölgemiz ormanlık olup, nüfusumuz 13 bin 500’dür. Denize 300 kilometre uzaklıktayız. Şehrimizden geçen bir nehir var. Ormancılık ve tarım başlıca geçim kaynağımızdır. Ben ve eşim de tarımla uğraşıyoruz. Bizler kalabalık geldik, sizleri de kalabalık bekliyoruz. Bizler de sizler gibi misafirperveriz. Türkiye Milli Futbol Takımı'nın şehrimizde kamp yapmasını arzu ederiz" dedi.
Öztürk ise sunumunda "Beldemiz halkının yüzde 90’ı geçimini tarımdan, yüzde 10’u turizmden sağlamaktadır. Yıllık yaklaşık 60 milyon dolarlık sebze ihracatı yapıyoruz. Beldemiz hali bölgenin en büyük üretici hallerinden biridir. Beldemiz halkı, Haziran ayında yaylaya giderek 2 ay kalır. 200 işyerinin bulunduğu sanayi sitemiz var. Kanalizasyon ve içme suyu şebekesi çalışmalarımız devam ediyor. Beldemizin yüz ölçümü 15 bin hektardır. Ayrıca 2 bin 500 metre sahilimiz var" diye konuştu.
Protokolün yapılmasına öncülük eden ATİK Başkanı Aziz Şahin, Avrupa Türk İşadamları ve İşbirliği Konseyi olarak, Avrupa Birliği’ne giriş sürecinde Türkiye’nin daha iyi tanınması, uluslararası çalışmalarda daha iyi sonuç alınması için sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Şahin, "Ülkemizden 36 belediye Polonya'daki farklı belediyelerle kardeş şehir oldu. Türkiye ve Polonya'dan 35'er belediye, Türkiye Polonya Belediyeler Birliği'ni oluşturdular. Ülkemizden 15, Polonya’dan 15 kaymakam Türkiye-Polonya Kaymakamlar Birliği'ni kurdu. Kardeş şehir olan belediyelerden 510 Türk ile 510 Polonyalı İşadamları Komisyonu kurdu. Bunlar her iki ülke için de çok güzel gelişmeler" dedi.


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia