Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
ATİK Başkanı Aziz ŞAHİN Koordinatörlüğünde Kepez Belediyesi Avrupa'ya Açılıyor!

Kepez Belediyesi ile Polonya-Türkiye Belediyeler Birliği (PTBB) arasında kültür, eğitim, turizm ve ekonomi alanında işbirliğini amaçlayan protokol imzalandı.

Başkan Hakan Tütüncü döneminde, Bosna Hersek in başkenti Saray Bosna nın merkez ilçelerinden Stari Grad (Eskişehir) ile kardeş şehir olan Kepez Belediyesi, bir dostluk köprüsü de Avrupa Birliği (AB) üyesi olan Polonya ile kurdu.  2008’de Polonya Plock Belediyesi ile kardeş şehir olan Kepez Belediyesi, Türkiye’den 38, Polonya’dan 38 olmak üzere 76 belediyenin yer aldığı PTBB ile işbirliği ve kardeşlik protokolü imzaladı.

Polonya ile işbirliği protokolü.

Avrupa Türk İşadamları Konseyi (ATİK) Başkanı Aziz Şahin başkanlığındaki Polonya heyeti, işbirliği protokolü görüşmeleri ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak amacıyla Antalya’ya geldi. Milletvekillerinin, belediye başkanlarının, meclis üyelerinin ve iş adamlarının yer aldığı 14 kişilik Polonyalı heyet, işbirliği protokolü imza töreni için Kepez Belediyesi’ni ziyaret etti. Meclis toplantı salonunda düzenlenen imza törenine, AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Kepez Belediye Meclis Üyeleri ve Kepez Belediye Başkan Yardımcıları da katıldı.

Bu protokol dostluğu güçlendirecek.

İşbirliği protokolü imza töreninde bir konuşma yapan, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her iki ülke belediyeleri arasındaki ilişkileri geliştirmeyi amaçlayan, işbirliği protokolünü önemsediklerini söyledi. Dünyada sınırların kalktığını, her alanda serbest dolaşımın olduğunu hatırlatan Tütüncü, “Dünyanın şu an gelmiş olduğu noktada her türlü duvarlar yıkılmış, sınırlar kaldırılmış ve zincirler kırılmıştır. Bu bakımdan yerel unsurlar da dünyanın ulaşmış olduğu bu seviye için çaba göstermelidir. İmzalayacağımız iş birliği protokolü de sınırların kalkmasına, dostluğa ve her alanda işbirliğine hizmet edecektir.” diye konuştu.

Tecrübeler paylaşılacak.

Yerel yönetimler için modern dünyada tecrübelerin paylaşılmasının, önemli bir hedef olduğunu belirten Başkan Tütüncü, tecrübelerin de büyük bedeller ödenerek kazanıldığına dikkat çekerek, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Elde edilen tecrübelerin paylaşılması bu bakımdan önem taşımaktadır. İmzaladığımız bu protokolün bu amaca hizmet edecek olması her iki ülke için önemlidir. Sınırların kalktığı, duvarların yıkıldığı, zincirlerin kırıldığı dünyada da elbette ki ticari, ekonomik, kültür, sanat, eğitim ve spor alanında etkileşim de üst düzeyde yaşanacaktır. Bu adımın bu bakımdan da çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

Polonezköy ile dostluk vurgusu.

Tütüncü, Türkiye ile Polonya’nın tarihin derinliklerine dayanan çok önemli ve özel ilişkileri olduğuna vurgu yaparak, “Polonya ile Türkiye arasında çok güzel ve çok özel dostluk ilişkileri kurulmuştur. Medeniyetlere ev sahipliği yapmış İstanbul’da Polonyalıların kurduğu bir yerleşim yeri vardır ve orası onların ismiyle anılır. Polonezköy hala Türk insanı için çok özel bir anlam ifade eder. İnanıyorum ki bu ve buna benzer adımlar, kültürel, siyasi, eğitim alanında etkileşim bakımından, iki ülke halklarının birbirine daha da yakınlaşmasını sağlayacaktır.” ifadesini kullandı.

ATİK’e teşekkür.

Farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan bu şehirlerdeki, sosyal hayatın renkli ve çekici olduğuna vurgu yapan Başkan Hakan Tütüncü, işbirliği protokolünün,  şehirlere farklı kimlik kazandırılması noktasında  önemli olduğunu dile getirdi. Türk halkı ile Polonya halkı arasında özel dostluk ve güçlü birlik olduğunu kaydeden Tütüncü, iki ülke arasında iyi ilişkilerin geliştirilmesi noktasında, bir köprü vazifesi kuran ATİK Başkanı Aziz Şahin’e teşekkür etti.

ATİK Türkiye’nin haklarını savunuyor.

Şahin de, ATİK olarak Türkiye’nin AB üyeliği çalışmalarına büyük destek verdiklerini, sözde Ermeni soykırımı meselesi gibi ülkenin milli davalarını da savunduklarını belirtti.
Şahin, iki  ülke arasında ki her alanda,  işbirliğini geliştirmek amacıyla, Türkiye’den 38,  Polonya’dan 38 olmak üzere 76 tane belediyenin katılımı ile Polonya-Türkiye Belediyeler Birliği’ni (PTBP),  Almanya’dan 20, Türkiye’den 20 ve Polonya’dan 20 kaymakamın katılımı ile Polonya-Türkiye Almanya Kaymakamlar Birliği’ni, Türkiye’den 550, Polonya’dan 550 iş adamının bir araya gelmesiyle de Polonya-Türk İş Adamları Konseyi’ni kurduklarını bildirdi.

Polonyalı milletvekillerinden destek sözü.

İktidar partisi Milletvekili Wojcıech Zıemnıak, Polonya’nın Türkiye’nin AB’ye açılan kapısı olduğunu işaret ederek, “Polonya 20 yıl önce demokrasi yolunda adım attı. 5 yıldır AB üyeyiz. Türkiye’nin gündemine de baktığımızda, ülkenizin de bu yolda olduğunu görüyoruz. Bu protokol, iki ülke arasındaki ortaklığın başlamasını sağlayacaktır. Türkiye’nin AB üyeliği için yapacağı çalışmaları destekleyeceğiz.” diye konuştu. 
Kepez’in kardeş şehri Block kentinin Milletvekili Andrzej Mowakowska da yaptığı konuşmada “Polonya ile Türkiye hızlı gelişen iki ülke. Türkiye’nin geniş bir sermayesi var. Bu açıdan Avrupa’daki yerini hızla sağlamlaştırıyor.” dedi.

"Başbakan gibi işbirliklerini önemsiyoruz"

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani de,  partisinin Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, dünyadaki ülkeler arasındaki işbirliğine, dostluğuna,  kardeşliğine ve o ülkelerin halklarının ortak çabayla oluşturdukları  kazanımlarına büyük önem verdiğini belirterek, AK Parti’nin bir temsilcisi olarak bu tür işbirliklerini önemsediğini söyledi.

Heyete plaket.

Konuşmaların ardından Başkan Tütüncü, ATİK Başkanı Aziz Şahin, Polonya milletvekilleri Andrzej Nowakowski, Wojciech Ziemniak, Koscian Belediyesi Başkan Vekili Andrzej Przybyla,, Polonya-Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Waldemar Dworznik, Polonya Odalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Tadeusc Sklodowski, Belediye Meclis Üyesi Katarzyna Dworznık, Wolamin Ticaret Odası Başkanı Janus Michna, ile beraber işbirliği ve kardeş şehir protokolünü imzaladı.

Başkan Tütüncü, ziyaretin anısına Şahin’e ve Polonya heyetine plaket takdim etti.
Hatıra fotoğrafının çekilmesiyle işbirliği imza töreni sona erdi. Tütüncü, Polonya heyeti ile makamında da bir süre görüştü. 

 

  
 
 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Antalya Kemer ATİK Koordinatörlüğünde Polonya’nın Plesew şehri imzalanan protokol ile kardeş şehir oldu
Avrupa Parlemontosu Milletvekili Sahitliginde ATİK Koordinatörlügünde Sandıklı Polonya Bukowno ile isbirligi Kardeslik Protokolü imzaladi
Avrupa Türk İşadamları ATİK Koordinatorlugunde Polonya´nın Czerniejewo Belediyesi ile Samsun Havza Belediyesi Kardeş şehir Protokolu imzaladilar
Döşemealtı Antalya Ksiaz Wlkp Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Kadriye Antalya Brodnıca Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Demre Antalya Dolsk Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Pursaklar Ankara Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kepez Plock Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Çolaklı Rozjrazew Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
İstanbul Beylikdüzü Polonya Kalisz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü
İstanbul Küçükçekmece Polonya Ostrow Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Ankara Akyurt Polonya Piaseczno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Kızılot Sulmierzyce Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Evrenseki Halinow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Hasyut Karczew Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Yalvaç Sulojowek Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Gelendost Marki Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kazan Tluszcz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Battalgazi Kepno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Doğanşehir Odalanow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Mavikent Zıelonka Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kumluca Zabkı Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Elmalı Kobylka Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Korkuteli Jarocin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Göynük Kozmin Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Yeşilyurt Wolomin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Isparta Genk Belediyeleri ATİK Uluslararasıİşbirliği Protokolü.


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia