Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
AESOB’a Dostluk ve İşbirliği Ziyareti

Avrupa Türk İşadamları Konseyi Başkanı Aziz Şahin ve beraberindeki Polonyalı misafirler Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler


Avrupa Türk işadamları Derneği ve işbirliği Konseyi (ATiK) Başkanı Aziz Şahin, Türk Dünya Ekonomi işbirliği Konseyi (TÜDEiK) Polonya-Türkiye Parlamenterler Dostluk Grubu Federal Millet Vekili Asistanı Ryzsard Hecka, Polonya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi, işadamı Bartosz Ziolkowski ve Polonya Belediye Meclis Üyesi, işadamı Bartosz Stawik, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret edip görüşerek sıcak temaslarda bulundular. Ziyarette Birlik Başkan Vekili Adlıhan Dere ile Antalya Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Ali Kardiyan’da hazır bulundular. Kale Belediye Başkanı ismail Yarımca’nın da katıldığı bu dostluk ve işbirliği ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Birlik Başkanı Abdullah Sevimçok geçtiğimiz aylarda iş görüşmeleri ve çeşitli temaslarda bulunarak mobilya sektörünün yeniliklerini takip edip mobilya fabrikalarını gezerek bilgi almak amacıyla heyet olarak, Avrupa Türk işadamları Konseyi (ATiK) Koordinatörlüğünde Polonya’ya gittiğini ve bu iş gezisinin çok faydalı geçerek mobilya sektörü hakkında da önemli bilgiler kaydettiğini söyledi.

 

Polonya önemli bir Pazar

Sevimçok, “Polonya temaslarımız sırasında çok güzel dostluklar kurduk ve Polonya da bulunmaktan dolayı da son derece memnun olduk. Polonya hakikaten de önemli bir Pazar ve Polonya Avrupa Birliği pazarında stratejik bir üs olma konumunda. Bu yüzden Polonya’da iş yapmak çok önemli. Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Olarak tüm esnaf camiamız adına sizleri burada görmekten dolayı duyduğumuz memnuniyeti bir kez daha dile getiriyorum. Bizimle iş yapmak isteyen Polonyalı girişimciler için ise esnaf camiamızın kapısı ardına kadar açıktır. Özellikle mobilya sektörüyle ilgili olarak mobilyacı esnafımızla bir işbirliği içerisine girilebilir bu konuda sizlere Antalya Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanımız Ali Kardiyan gereken yardım ve işbirliği ortamını sağlayacaktır” dedi.

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan Avrupa devleti, Polonya Cumhuriyetiydi

Avrupa Türk işadamları ve işbirliği Konseyi  (ATiK) Başkanı Aziz Şahin ise, heyet olarak Avrupa Birliğine giriş sürecinde ülkemizin daha iyi tanınması ve uluslar arası lobi çalışmalarında daha iyi sonuçlar alabilmek için sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik çalışmalarda bulunarak bu tür dostluk ve işbirliği ziyaretlerinde bulundukları belirtti. Şahin, “Avrupa Türk işadamları işbirliği Konseyi (ATiK) ve Türk Dünya Ekonomi işbirliği Koordinasyon Derneği  (TÜDEiK) olarak Avrupa Birliğine giriş sürecinde, ülkemizin daha iyi tanınması amacıyla resmi kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve Avrupa kamuoyu nezdinde yapılan çalışmalarımızda daha iyi sonuç almak için sosyal, kültürel, siyasi ve ekonomik işbirliği faaliyetlerinde bulunuyoruz. Bölgesel işadamlarını Polonya ve Türkiye’de düzenlenen ekonomik ve işbirliği fuarlarında buluşturarak karşılıklı iki ülke arasında ticaret hacmini artırmak yönünde çalışmalarda bulunmaktayız. 40 milyona yaklaşan nüfusu ile Polonya aynı zamanda 250 milyon Avrupa tüketicisine ulaşma imkanı da vermektedir. Polonya’da iş yapmak demek Avrupa Birliği pazarına da adım atmak demektir. Aslında Polonya’nın bizler için bir başka özelliği de vardır. Türkiye Cumhuriyeti’ni resmi olarak tanıyan ünlü Lozan Antlaşması’nın Avrupa devletlerince imzalanmasından bir gün önce, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan Avrupa devleti, Polonya Cumhuriyetiydi. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanından hemen sonra Türkiye ile Polonya tekrar diplomatik ilişki kurmuş; Nisan 1924’te ilk Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi Varşova’ya, Haziran 1924’te de ilk Polonya Büyükelçisi Ankara’ya atanmıştır” diye konuştu.

 

Ziyaret sonrasında AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok Polonyalı misafirlere işlemeli kahve takımı hediye etti ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia