Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Türkiye-Polonya İlişkilerine Yerel Yönetimlerden Destek

Başbakan Erdoğan’ın ziyaret ettiği Polonya’da 5 kişilik bir heyetle temaslarda bulunan Beylikdüzü Belediye Başkanı Uzun, “Hükümetimizin başlattığı ilişkilere katkı sağlamak amacıyla özerimize düşeni yapmak için buradayız” dedi.

 

Beylikdüzü Belediye Başkanı ve Türkiye-Polonya Belediyeler Birliği Konseyi Eşbaşkanı Yusuf Uzun, Polonya’yı kısa bir zaman önce ziyaret eden ve ülkemiz adına çok önemli görüşmeler gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın programı kapsamında görüşmelerde bulunmak üzere 5 kişilik bir heyetle Polonya’ya  gitti.
Beylikdüzü ile kardeş şehir olan Polonya’nın Kaliş şehri belediyesinin de üyesi olduğu Türkiye-Polonya Belediyeler Birliği Konseyi’nin daveti üzerine Başkent Varşova’da gerçekleşen buluşmada mevcut ilişkiler değerlendirilerek, bundan sonra yapılması planlanan ortak projeler üzerinde duruldu. İki ülke belediyeleri arasında “Kardeş şehir” protokolünün imzalanmasına aracı olan kısa adı (ATİK) olan Polonya-Türkiye  İşbirliği KonseyiBaşkanı Aziz Şahin ve Polonya’nın Wolomin şehri Belediye Başkanı Ryszard Madziar, buluşmanın iki ülke yerel yönetimleri açısından anlam ve önemini dile getiren konuşmalar yaptılar.
Çalışmalar örnek olacak
Wolomin şehri Belediye Başkanı Ryszard Madziar konuşmasında, “Hedefimiz her alanda Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmektir. Tecrübe ve bilgi birikimlerinden karşılıklı yararlanarak ortak projeler üretmeyi hedefliyoruz. Beylikdüzü Belediye Başkanı Sayın Yusuf Uzun’un 5 kişilik bir heyetle bizleri ziyarete gelmesi sadece bir buluşma olmadı. Aynı zamanda 5 günlük bir çalışma programı gerçekleştirmiş olduk. Devlet ve hükümet başkanları düzeyindeki dostluk ve ticari ilişkilere yerel yöneticiler olarak bizler de bu çalışmalarla destek vermiş oluyoruz. Mevcut ilişkileri aşan daha kapsamlı girişmeleri kısa zamanda hedefliyoruz. İnanıyorum ki bu ortak çalışmalar daha bir çok belediye için örnek olacaktır” dedi.
ATİK Başkanı Şahin ise “Bir yanda işadamlarımızı yatırım yapmaları konusunda yönlendirmeye çalışırken, diğer yandan iki ülkenin belediyeleri arasında “Kardeş şehir” olmaları konusunda aracı oluyor, fahri danışmanlık yapıyoruz. Amacımız Polonya ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin daha ileri bir düzeye yükselmesine destek vermektir” dedi.
“Aynı amaçla bir aradayız”
Başkan Uzun da “Polonyalı mevkidaşlarıma, tarafımıza göstermiş oldukları yakın ilgi ve misafirperverlikleri için teşekkür ederim” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:
“İlişkilerimizi geliştirmek için bugünden daha uygun bir zaman yok!  Çünkü her iki ülkenin hükümetleri ve halkları bunu istiyor… Tarihi çok eskilere dayanan Türkiye-Polonya ilişkilerinin bütün canlılığı ile günümüzde de devam ettiğini görmekten büyük bir mutluluk duymaktayım. Bu ilişkiler geçmişte çeşitli sebeplerle belirli zamanlarda sekteye uğramışsa da iki ülkenin birbirine olan güveni ve dayanışması esasta bir süreklilik göstermektedir.
Polonya`da yaşayan Türklerle, Türkiye`de yaşayan Polonyalılar bu dostluk ve dayanışmanın günümüzdeki canlı örnekleridir. Bizler de hükümetimizin başlattığı ilişkilere katkı sağlamak amacıyla özerimize düşeni yapmak için buradayız. Her iki taraf olarak niyetimiz ve hedefimiz aynıdır. Aynı istikamete doğru birlikte yardımlaşarak koştuğumuzda, çok faydalı projeler hayata geçirerek hem dostluğumuzu pekiştirmiş olacağız hem de halklarımıza hizmet sunarak görevlerimizi yerine getirmiş olacağız.
Ayrıca kardeş şehir projemizin gerçekleşmesine önemli katkı sağlayan ATİK Başkanı Aziz Şahin Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ve yine kısa bir zaman önce ülkemizde ziyaret gerçekleştiren ve bizleri de makamımızda ziyaret etme lütfunda bulunan Polonyalı Federal Senatör Piotr Gruszczynski’ye de teşekkürlerimi sunuyorum.”
Beylikdüzü Belediyesi, 600. yıl kutlamalarına katkı vermeye hazılanıyor
 

Bu arada, Türk-Polonya ilişkilerin başlamasının 600`üncü yılı 2014`te çeşitli etkinliklerle kutlanacak.  Beylikdüzü Belediyesi de bu etkinliklerde yer almak için çalışmalar başlattı. Çalışmalar kapsamında; Kırklareli Milletvekili ve Türkiye Polonya Parlamenterler Dostluk Grubu Başkanı Şenol Gürşan, Balıkesir  Milletvekili  Ali Aydınlıoğlu, Polonya Türkiye  İşbirliği KonseyiBaşkanı Aziz Şahin, Polonya senatosundan Bayan Matgorzata Adamczak, Türkiye Polonya Parlamenterler Grubu Başkan Yardımcısı Polonya Milletvekili Wojciech Liemniak ve Gazeteci-Yazar Mehmet Koçak’ın hazır bulunduğu ortak projelerin değerlendirildiği Çalıştay sonunda; Polonya’nın Wolomin şehri Belediye Başkanı Ryszard Madziar; Türkiye Polonya Belediyeler Birliği Konseyi Eşbaşkanı ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun’a katılım ve katkılarında dolayı günün anısına bir plaket takdim ettiler...

 

 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia