Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM

Anadolu´nun farklı kültürel zenginliklerini taşıyan Çorum İli´nde konuk idik. Hemen aklıma Diyanetin duayen yöneticilerinden Emrullah Aksarı geldi. O da Çorumlu idi. Ancak Çorum´da yeni arkadaşlarım da oldu. Elbette Çorum´daki bu dost halkının yaratılmasında sevgili Aziz Şahin´in büyük özverisi vardı.

Daha önce de söylediğim gibi önce Mutlu Yazıcı ile başlayan dostluğumuz Çorum ATİK Başkanı Fahri Karayan ile devam etti. Fahri Karayan Çorum´a yatırım yapmak için çırpınanlardan biri. Avrupa görmüş ve Çorum için yapılacak yatırımlara kafa yormuş genç bir iş adamı. Bey efendi kişiliğinin arkasında bana anlattıklarını zevkle dinledim.Ayrıca delegasyonun vali Yardımcısı Ergün Güngör´ü ziyareti de memnuniyetle karşılandı.

ESNAFLARIN KONUKSEVERLİĞİ
Hani derler ya ´Hanya ile Konya´yı görmek gerekir. İşte Türk insanının misafirperverliğini çorum ´ÇESOB´da gördük.
Başkan Yalçın Kılıç ve arkadaşları Polonya delegasyonu ile Çorum ATİK ve ATİK temsilcilerini büyük bir içtenlikle ağırladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen yemekli toplantıya ben de katıldım. Samimi bir buluşma oldu. Derken,  yemeğe AKP İl Başkanı Faruk Özkader de katıldı.  Bu delegasyonda farklı bir memnuniyet yarattı. Sohbet edildi. Polonya heyetinin çorum ziyareti konuşuldu.

ÇORUM ATİK GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPTI
  Çorum´da bugüne kadar çok dernek kuruldu. Ama ´çorum ATİK´ bunlardan çok farklı.
Bugün herkesinin ünvanının belli olduğu Çorum´da Avrupa İş Adamları Konseyi (ATİK) ile işbirliği için de kurulan dernekte genç insanlar ve genç yüzler gördüm. Başkan Yardımcısı Hakan Kaynar, Av. Derya Öztekin, Hollanda´dan gazeteci dostum Leyla Çakıroğlu´nun akrabası Suat Ardıç, Mahmut Bıçak ve kızları, Ali Galip Tapan ile Dursun Kirtil, M.Zafer Erikli,Mehmet Mihrali, Eyüp Özdemir,Fatih Karayan ve dostları Çorum´da bize Çorum´u sevdiren ekiptendi.

GERÇEK BİR GAZETECİ
 Bu bağlamda Çorum´da sevgili dost insan
gazeteci  Hakan Hacı Odabaş´ı da tanımanın ayrıcalığını yaşadım. Çalışma ofisine gittik. Sonra kısa da olsa bana Çorum´u gezdirdi ve anlattı. Bana verdiği kitapları kaybetsem de,o sıcak yakınlığı ve gazetecilik mesleğindeki duruşu beni etkiledi. Mütevazi internet gazetesinde Çorum´a ne büyük hizmet verdiğine tanıklık ettim. Çorum ile ilgili bilgi almak isteyenler bir kere ´www.yaylahaber.com´u mutlaka ziyaret etmeli.
 Kısa zamanda Hakan Hacı Odabaş ile önemli ziyaretlerde bulunduk. Bunlardan biri de eski bir gazeteci meslektaşım Mehmet Yolyapar idi.
Çalışma ofisine gittik ve bir çay içiminde gazetecilik mesleğinin dününü bugünün konuştuk. Gerçekten zor ayakta duran ve çok sesli ortamda rekabete devam eden Yolyapar, tüm olumsuzluklara rağmen ayakta duruşlarının öyküsünü bizim ile paylaştı. Çevresinde genç insanlar gördüm. Bizi oğlu ile de tanıştırdı. Çorum´a güzel bilgiler sunan bu vefalı ocaktan olumlu duygularla ile ayrıldık.

ÇORUM PENEZ OTEL
 Leblebisi ile ünlü Çorum´da şu sıralar termal turizm için de kollar sıvanmış. Daha yeni açılan Çorum Termal Penez Otel çalışanları ile bizde olumlu izler bıraktı. Çorum´a büyük hizmetler vereceğini düşündüğümüz bu otelde gençler,
hizmet için yarışıyor. Otel sahibi de bizleri karşıladı. 65 odalı 4 yıldızlı otelin yüzme havuzu ve odalı mükemmel. Çorumlu kardeşlerimiz ve Çorum dışından gelenler bu otele 03642277765 numaralı telefondan ulaşabilirler.

HAYDİ KOLBASTIYA
  Çorum´un gecelerinden birine de tanıklık etmenin keyfini yaşadık. Sevgili Başkan Fahri Karayan´a ait  mekanda  türkülere eşlik etmek büyük zevk idi. Burada halaylar çekildi ve oyunlar oynandı. Finalde ise herkes kolbastı oyunu ile coştu. Polonya ekibinin de oyunlara eşlik etmesi, dansa kalkması coşkuyu bir kat daha artırdı. Kahvehanedeki gençlerde oyuna iştirak ettiler. Hemen mükemmel bir uyum örneği sergilendi. Oyuna kalkanlar arasında başörtüsü olanlar bile vardı. Ama bu durum kimsenin umurunda ve değildi. Önemli olan müziğin ritminde buluşmaktı. Gerçekten güzel bir geceden sonra Penez otele döndük ve huzur içinde bir Çorum gecesi yaşadık.
  Velipaşa Konağı, saat Kulesi, müzesi ve diğer mekanları ile çorum gayet temiz idi. Sokaklar pırıl, pırıl ve insanların yüzü gülüyordu. Sohbet ettiğimiz insanlar Çorum´un hak ettiği hizmeti alamadığından şikayet ediyordu. Hatta Çorum´un tren yolundan mahrum bırakılması da konuşmalarımız arasında yer aldı.
  Bu buluşmada benim ile birlikte olan Almanya´dan Mahmut Şimşek´in de bu buluşmaya farklı bir katkı yaptığını söylemek boynumuzun borcudur.

BU BULUŞMALAR ÖNEMSENMELİ
 Çorum sokaklarında yabancı göremedik. Oysa turizm mevsiminin yaşandığı şu günlerde Çorum´da bulunan Polonya ekibi, Çorum´u anlatabilmek için iyi bir fırsat idi. Çorum´u anlatmak elbette her Çorumlunun görevidir. İşte bu yolda Çorum ATİK önemli bir misyon üstlendi. Bu oluşama ´tu-kaka´ anlayışı içinde yaklaşmak yerine, hoşgörü ile bakmak gerekir. Zira Çorum´u tanıtmak kimsenin tekelinde değildir. Önemli olan Çorum için yapılacaklarda birliktelik etmektir.
Kim ne yaparsa, yapsın hem Çorum ve hem de ülkemiz için bu tür girişimler çok önemlidir. AB kapısında kendini tanıtma mücadelesi veren Türkiye´nin altyapıda uyum örnekleri sergilemesi gerekmektedir. Bu uyum buluşmaları Türkiye´ye ve farklı bölgelere büyük getirilere sağlayabilir. İşte bunun farkında olmak gerekir.Sonra Havza´da büyük bir sevgi ile karşılanan Polonya delegasyonunda yer alanların yüzlerinin burada gülmesi ben de sevindirdi. Bu ziyaretler ön ziyaretlerdir. Kardeş belediye ziyaretleri bu açıdan önemsenmeli ve daha da geliştirilmelidir. Unutmayalım ki, AB´ye üye olacak bir Türkiye´nin nihai kararını bu ülke insanları verecektir. İşte tarihin derinliklerinden gelen bu önyargıları yıkmak için bu ziyaretlerin fevkalade önemi var.
Bu güzel organizasyon için Başta Aziz Şahin, Fahri Karaya ve arkadaşları ile onlara destek verenleri tebrik ediyorum..
İşte Türkiye´ye hizmet etmenin bir başka yolu da budur.. Keşke herkes bunu bir bilebilse..


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?
Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular
ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu
Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?
Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli
ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü
Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.
Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.
ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu
Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .
ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.
Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı
Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.
Polonya WLKP Eyaletinde İlk Defa ATİK ve Krotoszyn Kaymakamı Koordinatorlügünde Türk Günü Düzenlendi.Katılım ve ilgi Polonya'da Anlamlı Bulundu.
ATİK Krotoszyn Bucak Kardeslik Isbirligi Protokolu sozde kalmadi.Polonya'nin Krotoszyn Sehrinin Giris ve Cikislarina Turk Bayragi ve Bucak Belediye Logosu Yerlestirildi
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) ve Polonya'lı Heyeti,PO iktidar Partisi Milletvekili,PO iktidar Partisi Senotoru Marmara Grubu Vakfı'nı Ziyaret Etti.
ATİK Baskani Aziz Sahin :Yurtdisina uçusta damga pulu vergisi kaldirilsin
Polonya'lı Kaymakamlar ATİK Başkanı Aziz Şahin ile görüştüler
DEİK- Dünya Ekonomi İşbirliği Koordinasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mahmut Ruhi Alpagot Antalya Ticaret Borsası (ATB) Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyeligine Seçildi.
Kepez Plock Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Çolaklı Rozjrazew Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
İstanbul Beylikdüzü Polonya Kalisz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü
İstanbul Küçükçekmece Polonya Ostrow Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Ankara Akyurt Polonya Piaseczno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Amerika -Newyork ATİK-TüDEiK-PTP Başkanlığına Leszek CZERWINSKI Getirildi.
Kızılot Sulmierzyce Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Evrenseki Halinow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Hasyut Karczew Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Yalvaç Sulojowek Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Gelendost Marki Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kazan Tluszcz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Battalgazi Kepno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Doğanşehir Odalanow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Mavikent Zıelonka Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kumluca Zabkı Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Elmalı Kobylka Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Korkuteli Jarocin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Göynük Kozmin Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Yeşilyurt Wolomin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Isparta Genk Belediyeleri ATİK Uluslararasıİşbirliği Protokolü.


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia