Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?          Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular          ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu          Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?          Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli          ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü          Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.          Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.          ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu          Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .          ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.          Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı          Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM          Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?          ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.         
  ANA SAYFA
  KONSEY HABERLERİ
  ATİK VİZYONU
  DEKİD KURUMSAL
  PROTOKOLLER
  KARDES BELEDİYELER
  STK HABERLERi
  KİM KİMDİR?
  GAZETELER
  TELEVİZYONLAR
  İNTERNET MEDYASI
  HABER AJANSLARI
  HABER ARŞİVİ
  BİZE ULAŞIN
  MESAJ GÖNDER
 DUYURULAR

  Zeynel Abidin YILMAZ/ GAP Gazeteciler Birliği Başkanı Kimdir?
1962 yılında Adıyaman'da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Adıyaman'da yaptı. Yükseköğrenimini Eskişehir iktisat Fakültesi'nde tamamladı.Çocukluk yıllarından itibaren okumaya, araştırmaya meraklı olan Kıymaz, ilkokul öğretmeni Mehmet Mücahit Erez'in de katkılarıyla okumayı ve yazmayı bir yaşam biçimine dönüştürdü.

  Volkan Külleri, Bilim ve İnsan-Doğa İlişkisi‏‏/ATİK Başkanı Aziz Sahin
İletişim ve Ulaşım Teknolojisi Dünyayı Birbirine Bağladı İnsanın insan olması ile başlayan merak ve doğanın yasalarını öğrenme isteği, sonunda doğanın yasalarını kullanarak yaşamı kolaylaştırması serüveni halen devam ediyor. İnsan son 100 yılda geçmişte binlerce yılda gerçekleştirdiği bilgileri teknolojiye dönüştürerek kıtalar arası ulaşım süresini daha da kısalttı.

  Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
1959 yılında doğan Kotil, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak Mühendisliği bölümünden 1983 yılında mezun olmuş, 1986'da ABD'nin Ann Arbor kentindeki Michigan Üniversitesi'nin "Uçak Mühendisliği" bölümünde yüksek lisansını, 1987'de de aynı üniversitede Makine Mühendisliği dalında ikinci yüksek lisansını, 1991’de de yine Michigan Üniversitesinde “Makine Mühendisliği" bölümünde doktorasını tamamlamıştır. 2003 yılında THY’deki kariyerine Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Kotil, 2005 yılında THY Genel Müdürlüğüne atanmıştır.

  ATİK Baskani Aziz Sahin Polonya'li heyet Marmara Grubu Vakfi ziyaret etti.
Kardes Belediye isbirligi protokolü kapsaminda; Bagcilar Belediyesi'nin davetlisi olarak Istanbul'a gelen Varsova Heyeti ve ATYK-Avrupa Türk Ys Adamlari Isbirligi Konseyi Baskani Aziz Sahin ve üyelerinden olusan Polonya Heyeti, Marmara Grubu Vakfi'ni ziyaret etmistir. Marmara Grubu Vakfi Baskani Dr. Akkan Suver, heyeti kabul etmistir.

 
Aksu Antalya Srem Belediyeleri ATİK Uluslararasi İşbirliği Protokolü
ATYK-Avrupa Türk Ysadamlari ve Ysbirligi Konseyi organizasyonunda gerçeklesen Aksu Belediyesi ile Polonya'nin Srem kenti arasinda kardes sehir protokolü imzalandi. Polonya'nin Srem kenti Belediye Baskani Adam Lewandowski, beraberindeki heyet ile Aksu Belediye Baskani Isa Yildirim'i makaminda ziyaret etti. Ziyarette, iki sehrin kardes olmasi yönünde hazirlanan protokol da imzalandi.

  Bağcılar İstanbul Koscian Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) organizasyonu ile Polonya’nın Koscian Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi arasında; sosyal, kültürel, iktisadi ve turizme yönelik Uluslar arası Kardeş Belediye Anlaşması protokolü Cuma günü Bağcılar Belediye Başkanlığında imzalandı.

  Lokman ÇAĞIRICI Bağcılar Belediye Başkanı Kimdir?
32 yıldan beri Bağcılar’da yaşayan Lokman Çağırıcı 29 Mart 2009 yerel seçimleri için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Bağcılar Belediye Başkanlığına aday gösterildi ve yüzde 49.21 oy oranıyla Belediye Başkanlığına seçildi.1965 Giresun Bulancak'ta doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliğini bitirdikten sonra 1999 yılına kadar çeşitli yöneticilik ve ticari faaliyetlerde bulundu.1990’dan 1999 yılına kadar çeşitli siyasi partilerin il ve ilçe teşkilatlarında değişik görevlerde bulunan Lokman Çağırıcı 1999 yılı Mahalli İdareler seçiminde Fazilet Partisinden meclis üyesi oldu.

 

 SİTE İÇİ ARAMA

 ANKETE KATILINIZ
Sizce Türkiye Başkanlık Sistemine Geçiş Yapmalımıdır?
 Evet      48%
 Hayır      38%
 Kararsızım      13%
   E-MAİLİNİZİ EKLEYİNİZ
Ekle Çıkar  
 
Göller Bölgesi 12 Belediye Başkanı ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Almanya ve Polonya Temaslarında Bulundular

Burdur ve Isparta illerinde görev yapan 12 belediye başkanından oluşan Göller Bölgesi heyeti, Almanya'nın başkenti Berlin'de ve Polonuya'da işadamları ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya gelerek, Burdur ve Isparta'ya yatırım yapılması,Avrupa projelerinin karşılıklı oluşturulması programlarını ele aldılar.

 Göller Bölgesi (Burdur,Isparta) Belediyeleri  ile  Polonya  WLKP Ostrow Belediyeleri  ATİK  koordinatörlüğünde oluşturuldu.

 Nuri Özbek Yeşilova Belediye Başkanı,Aydın Kaplan Ağlasun Belediye Başkanı ,Kocaaliler Belediye Başkanı İsmail Durmaz,Bayram Yıldız Hasanpaşa Belediye Başkanı,Duran Şenay Beyköy Belediye Başkanı,Ömer Ali Beyazit Salda Belediye Başkanı,Alim Şensoy Bağsaray Belediye Başkanı,Yücel Çetiner Mamak Belediye Başkanı,Mahmut Çelikdemir Çamlık Belediye Başkanı,Ahmet Yanıkara Gündoğdu Belediye Başkanı,Hüseyin Akıncı Yeşilbaşköy Belediye Başkanı,Mustafa Erdem Yenişarbademli  Belediye Başkanı olmak üzere Burdur  ve  Isparta illerinden 12 belediye başkanından oluşan 1.Göller bölgesi  heyeti  Almanya da Türk  iş adamları ve sivil toplum kuruluşları  ile buluşarak iş adamlarını  Burdur ve Isparta ya yatırıma çağırdılar.

Dortmund Almanya : Heyeti Dortmund hava limanında Türk işadamları ve sivil toplum kuruluşu başkanları karşıladılar. Dortmund Bölgesi ATİK  Yönetim Kurulu Üyeleri işadamları Metin Günerhan ,Hamza Zenginli,Gazi Kılıç,Mehmet Timur ve STK Başkankları Mimar Mustafa Burç,Adem Durmaz çalışmaları ile ilgili Belediye Başkanları ile görüşerek işbirliklerinin bölgelerinde nasıl fırsata dönüştürebileceklerini konuştular

 

Zabki :  21 Şubat 2012 tarihinde Polonya temaslarına başlamak  üzere uçakla inceleme gezisine devam ederek ilk  temasını  Varşova ticaret borsasını ziyaretle başladı.

Borsa başkanı Polonyanın  göller bölgesi şehirlerinden domates,biber,limon,portakal,süt ürünleri  başta olmak  üzere talepleri olduğunu bu konuda belediye başkanlarının yardımcı olmasını  rica ettti.

 

Zabki Belediye meclis  üyeleri  göller bölgesi  heyetini  ayakta karşıladı.

Zabki  belediye  meclis başkanı Kumluca ile  kardeş  belediye  olduklarını  ayrıca göller bölgesi oluşumunada katılmak  istediklerini kültürel  ekonomik sosyal turizm alanlarında işbirliği  yapmak  istediklerini  söyledi.

İşadamı Fevzi Sakarya Varşova'da bulunan heyetle görüşerek Polonya'nın önemli bir ülke olduğunu Belediye Başkanlarının Polonya ile işbirliği yapmalarından dolayı memnuniyeti belirtti.

  

  

Marki Belediyesi: Marki  Belediye Başkanı  janush Mischna  göller  bölgesi  yeni  oluşumuna katkı  vermek  istediklerini Varşova'nın yanında  olan Marki 'nin Döşemealtı Belediyesi ile   kardeş  şehri olan Marki  belediyesinin hertürlü  işbirliğine  açık  olduğunu  belirtti.

 

Wolomin Belediyesi: Wolomin Belediye  Başkanı Türkiye  ile    yapmaktan  gurur duyuyorum dedi.

Wolomin  belediye  başkanı  Majahr Kristof Malatya Yeşilyurt  ile kardeş  şehir  olduklarını Wolomin'in sanayi şehri  olduğunu  göller bölgesi  belediyeleri  ile  birlikte  çalışmaktan  dolayı  mutlu  olacaklarını  söyledi.

  

Sulejowek Belediyesi:  Sulejowek  Belediye  Başkanı mesai  bitmesine  rağmen   saat 18.15  te  göller bölgesi  heyetini  meclis  üyeleri ile  meclis  salonunda  karşıladı. 

Sulejoowek  Belediye Başkanı  Chmielewska  ısparta  Yalvaçla  kardeş  şehir  olduklarını 3  ay  sonra Ispartaya ziyaret  gerçekleştirmek  istediklerini  belirterek göller  bölgesi  belediyeleri  oluşumuna memnuniyetle  katılabileceklerini  belirttiler. 

  

Marki PLTC: Heyet Polonya Türkiye İşbirliği Merkezini (PLTC) heyet ziyaret ederek bilgi aldı.

 

  

Polonya  Parlementosu  Meclis  başkan  yardımcısı Türkiye önemli  bir ülke dedi.

Göller  bölgesi  belediyeler  birliği  heyetini  Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı  Aziz  Şahin  koordinatörlüğünde mecliste  olmasından  dolayı mutlu olduğunu  belirterek Türkiyenin Avrupa  birliğine  girmesinde her  zaman destek verdiklerini belirterek Halkların  buluşmalarını  sağlayan kardeş belediyeler arası  farklı iş  birlikleri iki  ülkenin  tanınmasına yardımcı  olacağını belirtti.Göller bölgesi  belediyeleri sözcüsü  Hüseyin  Akıncı vize  konusunda iş  adamlarına kolaylık  sağlanması konusunda belediyebaşkanlarımızın ortak  görüşüğ  olduğunu  belirterek Polonya  büyük  elçiliğinin  yardımcı  olması gerektiğini söyledi.

 

  

  

 Polonya  parlementosu  dışişleri  komisyonu  başkanı Skatina Türklere vize  konusunda gerekli  kolaylığın  sağlanması için çalışmalar  yapacağını  belirtti.

 Ayrıca  2014  yılının  Polonya  ve  Türkiye  için çok  önemli  bir  yıl  olduğunu  vurguladı. Çünkü 2014  Polonya  Türkiye  ilişkilerinin 100. yılıdır dedi.    Atik  Başkanı  Aziz  Şahin Türkiyenin 44 yıldır  Avrupa  birliği  kapısında beklediğini burada  sadece Türkiyeden  gelen  belediye  başkanlarını  görüyorsunuz işadamlarını  göremiyorsunuz  çünkü  vize  çilesi konsolosluk  kapılarınıda   zulüme  dönüştü.İş adamlarımızı  Polonyaya getiremiyoruz.Bu  konuda  ivedilkikle  yardımcı  omalarını  ifade etti.

  

 Göller  bölgesi belediyeri 1.dönem  başkanı  Aydın  Kaplan dışişleri komisyonunun bizi  kabulünden  dolayı  memnun  olduklarını Polonya ve Türkiye ye  halkların  birbirlerini  tanımaları  için yerel  yönetimler  olarak katkı sağlıyabileceklerini Burdur  ve Ispartanın  tarihiyle  doğasıylakültürüyle özellikle Tarımı  ile bölgenin polonya ile örtüştüğünü ve meclis  başkanını yardımcılarını bölgelerine  beklediklerini belirtti.

 Ostrow Belediyesi:  24  Şubat Cuma  günü Polonya nın  Ostrow şehrine  gelindi. Belediye  binasında  Başta  büyükşehir  belediye  başkanı   olmak  üzere  vali  yardımcıları  ve  iş adamlarından oluşan   kalabalık  bir  heyet  tarafından sıcak  bir  ilgiyle  karşılandı.

Belediye  başkanı  Ostraw da  yapılan  hizmetleri  anlattı. Tüm  okullarda  tablet  bilgisayar dağıttıklarını anlattı. Türk  heyetinin  ziyaretinden  dolayı  çok  mutlu  olduğunu Türklerin   her zaman  Polonyanın  yanında  olduğunu ,tarihten  gelen  bağlarımız  olduğunu söyledi.

 

  

 Göller  bölgesi belediye  başkanlarına kardeş  belediye  konusunda her türlü  desteği  vereceklerini  ifade  etti.  Sonrasında eyalette  bulunan su  arıtma  tesisi ve  katı  atıktan  elektirik üretilen bir  tesis Bizzat  Ostrow  büyükşehir  belediyesi  tarafından  gezdirildi.

   Akşamda  Belediye  başkanı tarafından Göller  bölgesi heyeti  onuruna   bir  akşam  yemeği  verildi. Kardeş  belediyeler  birliği  protokolu imzalandı. 12 belediye başkanı , Ostrow  büyükşehir  belediye  başkanı ve Atik  başkanı  iki  dilde  hazırlanan  (Lehçe – Türkçe)  protokole   birlikte  imza  attılar. Ostrow Belediye  başkanı  yaptığı  Konuşmada bu birliteliğin ilk  ve  son  olmamasını dostluğumuzun devam  etmesi  gerektiğini  söyledi.Heyet adına Sözcü ve aynı  zaman da Burdur  Yeşilbaşköy  belediye başkanı olan Hüseyin Akıncı   konuşmasını  Lehçe yaparak  tüm  katılımcılara sürpriz  yaptı.Konuşmasında herkese gönülden  teşekkür  ettiğini  ve Ostrow heyetini  bölgesinde  görmekten  mutluluk  duyacaklarını  ifade  etti.

Berlin Almanya: 25 şubat  günü  Berline  hareket  edildi.Heyet Almanya Berlin'de Altun Lebensmittel Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Nihat Altun'un işyerini ziyaret etti.

 Genç işadamını başarılarından dolayı kutlayan belediye başkanları sayın Altun'a ürün tedarik konusunda yardımcı olabileceklerinini belirttiler.

  

 

Akşam yemekte    adamları  , sivil  toplum  temsilcileri  ve gazetelerin  berlin  temsilcileri  ile yemekte buluşuldu.

  

  

 

 

 

 

 

 


Geri


Ekonomik olarak yazdır


Arkadaşına Tavsiye Et

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Fotoğraf Sanatçısı Vedat Doker Kimdir?
ATİK Koordinatörlüğünde Polonya'ya Avrupa Birliğinin Dönem Başkanlığında KOSGEB Destekli AESOB Başkanı,Mobilyacılar Odası Başkanı,Vali Veysel Dalmaz Temaslarda Bulundu
Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan Kimdir?
Avrupa`daki ekonomik güç, siyasi lobiye dönüştürülmeli
ATİK-DEİK- Başkanı Aziz ŞAHİN Polonya Cumhurbaşkanı Marsal Bronislaw Komorowski ile Görüştü
Kütahyalılar Derneği Başkanı Turgut Erçetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avrupa Türk İşadamları Konseyi ATİK Başkanı Aziz Şahin Ziyaret Etti.
Polonya'lı Senatörler ve Kaymakamlar ATİK Koordinatörlüğünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettiler.
ATİK'in İzmir temsilcisi Dilek Araç oldu
Dışişleri Komisyon Başkanı Murat Mercan ATİK Başkanı Aziz Şahin Başkanlığında Polonya'lı Senatörleri,Kaymakamları,Belediye Başkanlarını Makamında Kabul Etti .
ATİK Başkanı Aziz Şahin Ekonomi İşbirliği Çagrısı Konulu Basın Toplantası Düzenledi.
Polonyalı Yerel Yöneticiler İstanbul'daydı
Çorum -ATİK, farklı bir hizmet için yola çıktı..Yusuf Cinal/ÇORUM
Doç. Dr. Temel Kotil Türk Hava Yolları Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi Kimdir?
ATİK-Polonya Türk Konseyi Global Ekonomik Krizi Dostluğumuzla Fırsata Donüştürelim Sıloganı Başlıklı Forum Düzenledi.
Polonya WLKP Eyaletinde İlk Defa ATİK ve Krotoszyn Kaymakamı Koordinatorlügünde Türk Günü Düzenlendi.Katılım ve ilgi Polonya'da Anlamlı Bulundu.
ATİK Krotoszyn Bucak Kardeslik Isbirligi Protokolu sozde kalmadi.Polonya'nin Krotoszyn Sehrinin Giris ve Cikislarina Turk Bayragi ve Bucak Belediye Logosu Yerlestirildi
Avrupa Türk İşadamları İşbirliği Konseyi (ATİK) ve Polonya'lı Heyeti,PO iktidar Partisi Milletvekili,PO iktidar Partisi Senotoru Marmara Grubu Vakfı'nı Ziyaret Etti.
ATİK Baskani Aziz Sahin :Yurtdisina uçusta damga pulu vergisi kaldirilsin
Polonya'lı Kaymakamlar ATİK Başkanı Aziz Şahin ile görüştüler
DEİK- Dünya Ekonomi İşbirliği Koordinasyon Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Mahmut Ruhi Alpagot Antalya Ticaret Borsası (ATB) Genel Kurul Toplantısında Yönetim Kurulu Üyeligine Seçildi.
Kepez Plock Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Çolaklı Rozjrazew Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
İstanbul Beylikdüzü Polonya Kalisz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü
İstanbul Küçükçekmece Polonya Ostrow Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Ankara Akyurt Polonya Piaseczno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Amerika -Newyork ATİK-TüDEiK-PTP Başkanlığına Leszek CZERWINSKI Getirildi.
Kızılot Sulmierzyce Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Evrenseki Halinow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Hasyut Karczew Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü
Yalvaç Sulojowek Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Gelendost Marki Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kazan Tluszcz Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Battalgazi Kepno Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Doğanşehir Odalanow Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Mavikent Zıelonka Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Kumluca Zabkı Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Elmalı Kobylka Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Korkuteli Jarocin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Göynük Kozmin Belediyeleri ATİK Uluslararsı İşbirliği Protokolü.
Yeşilyurt Wolomin Belediyeleri ATİK Uluslararası İşbirliği Protokolü.
Isparta Genk Belediyeleri ATİK Uluslararasıİşbirliği Protokolü.


»Ana Sayfa  

Copyright © atiktudeik.com, 2017. Tasarım & Programlama Mescomedia